• Destek Hattı
    0332 408 65 65
  • Adres
    Selçuker Center, Parsana Mahallesi, Zümrütova Sk. Kat: 3 No:1/5, Selçuklu, Konya
Meme Estetiği | Dr. Mehmet Öztan

Meme Estetiği

Meme estetiği, meme şeklini, boyutunu veya konumunu değiştirmek veya iyileştirmek amacıyla yapılan cerrahi veya noncerrahi prosedürleri kapsayan bir terimdir. Bu prosedürler, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme şekillendirme veya meme rekonstrüksiyonu gibi çeşitli işlemleri içerebilir.

Meme estetiği, genellikle estetik nedenlerle tercih edilir ve kişinin meme görünümünü iyileştirmeyi hedefler. İsteğe bağlı meme büyütme ameliyatı, implantların eklenmesi veya yağ enjeksiyonu gibi yöntemlerle meme boyutunu artırmayı amaçlar. Meme küçültme ameliyatı ise meme dokusunun ve derinin çıkarılması yoluyla meme boyutunu azaltır. Meme dikleştirme ameliyatı, sarkmış veya gevşek olan meme dokusunu kaldırarak memeyi daha yukarı konumlandırmayı hedefler. Meme şekillendirme prosedürleri ise meme asimetrisini düzeltmek veya meme konturunu iyileştirmek için yapılır.

Meme rekonstrüksiyonu ise, meme kanseri veya diğer travmatik durumlar sonucunda kaybedilen memenin yeniden oluşturulması amacıyla yapılır. Bu prosedür, genellikle kanser cerrahisi sonrasında gerçekleştirilir ve çeşitli yöntemler kullanılarak meme dokusu ve şekli yeniden oluşturulur.

Meme estetiği prosedürleri, genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir ve cerrah, meme dokusunda veya çevresindeki kesileri kullanarak istenen değişiklikleri yapar. İyileşme süreci ve sonuçlar prosedüre ve bireysel faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Meme estetiği, kişinin meme görünümünü iyileştirmek veya memenin şekil ve boyutunu değiştirmek isteyen bireyler için bir seçenek olabilir. Ancak, herkes için uygun olmayabilir ve bu nedenle bir plastik cerrahla danışmak önemlidir. Cerrah, kişinin ihtiyaçlarına ve isteklerine uygun en uygun tedavi yöntemini belirleyebilir.

Bülten
Aboneliği

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz ?